Festyn rodzinny w ramach projektu “Z bajką przez pokolenia; złota rybka co Jasienie odmienia”

Dnia 16 lipca 2016 r. w naszej miejscowości zorganizowany został Festyn rodzinny w ramach projektu “Z bajką przez pokolenia; złota rybka co Jasienie odmienia”.  Impreza została dofinansowana ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

01

01
Obraz 1 z 123

Kliknij tutaj, aby przejść do zewnętrznej galerii z tej imprezy.

O godzinie 15.00 imprezę otwarły już nasze tradycyjne Zawody Wędkarskie. Udział w nich brali ci najmłodsi, jak i starsi. Nad stawem stanęły również dwie tablice informacyjne dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX”. Pojawiła się nowa rzeźba. Autorem jej jest Pan Stanisław Pietrzykowski i mieszkaniec Jasienia Pan Jacek Łuszczek. Bardzo serdecznie im dziękujemy.

Alternatywą dla zawodów był turniej piłki nożnej, zorganizowany z inicjatywy i na prośbę zawodników biorących udział w turnieju. Liczymy na więcej takich inicjatyw w naszej wiosce. Sędzią turnieju był Daniel Drąg.
W turnieju rozegrano następujące mecze:
– OSP Jasienie (0:1) Chłopaki do wzięcia, zdobywca bramki – Marcel Libera,
– Chłopaki do wzięcia (2:0) FC Narnia, zdobywcy bramek – Dominik Moczygemba i Marcel Libera,
– FC Narnia (0:3) Tatusiowie, zdobywcy bramek Sebastian Szirch – 2 i Dawid Jantos,
-Tatusiowie (1:0) OSP Jasienie, zdobywca bramki Andrzej Lis,
– OSP Jasienie (2:0) FC Narnia, zdobywca obu bramek – Andrzej Mrugała.

I miejsce – Tatusiowie
II miejsce – Chłopaki do wzięcia
III miejsce – OSP Jasienie
IV miejsce – FC Narnia

Dzieci z Przedszkola w Jasieniu i ze Szkoły Podstawowej swoim występem wszystkich rozbawiły. Za występ otrzymały upominki, które są dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX”. Również po kilku latach przerwy, dorośli znowu wystąpili. I nieźle przy tym się bawili. Więc myślę, że za rok też dadzą radę. Dodatkowo pod biesiadnym namiotem pani Anna Strzałkowska – Radzioch poprowadziła warsztaty Zumba Fitnes dla dzieci i zaprosiła wszystkich na swoje zajęcia, które mogą być zorganizowane w Jasieniu. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Sołtys Niny Drong. Także dzieci ze Szkoły tańca Mariusza Mierzwy zatańczyły poloneza, makarenę, sambę, hip – hop i polkę. We wrześniu odbędzie się druga część lekcji tańca. Wszystkich gorąco zapraszamy.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy. Pani Agnieszka Czora nieźle się spisała. Miała bardzo dużo pracy, bo prawie wszystkie dzieci chciały być pomalowane. Obok biesiadnego namiotu mogliśmy zauważyć wielkiego dmuchańca dostępnego dla tych, którzy lubią poskakać. Mimo roszącego deszczu, dzieci bawiły się na nim świetnie.

Wieczorną porą do zabawy mieszkańców i gości na deski parkietu zaprosił DJ Mickey P, który zadbał o dobry repertuar muzyczny. Bawiliśmy się niemalże do rana mimo niepogody.

Dziękujemy osobom, dzięki którym festyn w Jasieniu się odbył i osobom, które uświetniły tę imprezę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasienia i nie tylko, do współpracy.
Dziękuję również młodzieży, która w niedzielę pomagała w sprzątaniu po festynie (Weronika Kulesa, Kasandra Wyrembak, Wiktoria Buła, Damian Noczyński, Denis Sobek, Denis Mrugalla, Marcel Libera, Adrian Drong, Michael Maglewicz, Robert Wójcik).

Do zobaczenia w przyszłym roku ! 🙂