Noc Świętojańska 2022

Serdecznie zapraszamy na NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ w Jasieniu, która odbędzie się w dniach 25-26.06.2022 r. (sobota, niedziela), nad naszym stawem ?

Plan imprezy:

SOBOTA, rozpoczęcie o 18:00

18:00 Konkurs na najlepszy wianek, puszczanie wianków na stawie, wręczenie nagród.
19:00 Dyskoteka – przygrywa DJ Kev.
22:00 Szukanie kwiatu paproci.
24:00 Występ Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora (http://mantikora.org.pl/).

NIEDZIELA, rozpoczęcie o 14:00

14:00 Zawody wędkarskie nad stawem (do 16:00)*. Kawa i ciasto przy muzyce dla gości.
15:30 Występ Orkiestry Dętej z Jasienia.
16:00 Występ artystyczny pt. “Bajkowy Ambaras”. Ogłoszenie wyników zawodów wędkarskich.
17:00 Rozpoczęcie zawodów w “pływaniu na byle czym” po stawie**.
19:30 Występ artystyczny jasieńskiego Kabaretu.
20:00 Kolorowy Festiwal dla najmłodszych i nie tylko***.
21:30 Biesiada przy gitarze.

Dodatkowe atrakcje: dmuchańce dla dzieci, hydronetki, kurtyna wodna, kawa, herbata, ciasto, grill, bufet.

* Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w zawodach wędkarskich w Sklepie Spożywczym w Jasieniu, bądź telefonicznie pod numerem: 506 189 447.
** Drużyny biorące udział w zawodach “pływaniu na byle czym” po stawie mają obowiązek stawić się o godzinie 16:00 nad stawem, celem przeszkolenia oraz zwodowania pojazdów pływających.
*** Proszki dostępne będą w bufecie podczas imprezy.

Lubisz wyzwania i rywalizację? Masz dużą wyobraźnię i zacięcie konstruktorskie? Szukasz ciekawych propozycji na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie konkurs „Płyń na byle czym” organizowany przez sołtysa wsi Jasienie jest dla Ciebie.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Wystarczy zbudować konstrukcję pływającą z „byle czego”, która będzie w stanie utrzymać się na wodzie i pokonać wyznaczony odcinek. Konstrukcja może być napędzana siłami natury: wiatru, ducha, mięśni, a także dopingiem kibiców i entuzjazmem uczestników. Dopuszczone są też proste konstrukcje mechaniczne.
Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, a także jako załoga składająca się z członków rodziny (dzieci muszą mieć ukończone 13 lat), przyjaciół czy znajomych. Każda konstrukcja pływająca musi mieć pełnoletniego kapitana załogi. Organizatorzy konkursu zapewniają kamizelki asekuracyjne (kapoki), a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Strażacy OSP w Jasieniu.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy:
https://jasienie.pl/wordpress/wp-content/uploads/2022/05/regulamin_konkursu.pdf

regulamin_konkursu

Sponsorem imprezy jest F.U.H. “Elfach” – hurtownia elektryczna oraz Milde Mrugała Rajmund – Kwalifikowany materiał siewny:

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”